...:::Podsumowanie projektu Erasmus+:::...
Dodane przez admin dnia Maj 20 2019 12:16:4229 kwietnia 2019 r. podczas Dni Otwartych szkoły w obecności zaproszonych uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz ich opiekunów oraz innych gości odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie Certyfikatów Erasmus+. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty w języku polskim i angielskim potwierdzające udział w projekcie.

Wręczenie poprzedziła prezentacja wraz z komentarzem uczestników podczas, której zapoznali oni młodszych kolegów z gimnazjum i szkoły podstawowej
z założeniami projektu i swoim pobytem w Bolonii w dniach 13.01 – 09.02 2019 r.

Praktyki zagraniczne odbywały się przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna pn.: „ZS nr 1 liderem europejskiego kształcenia zawodowego”.

Stażyści przed wyjazdem uczestniczyli w zajęciach przygotowujących z języka angielskiego i języka włoskiego, oraz w zajęciach z doradcą zawodowym i zajęciach z kultury Włoch. Na praktykach uczniowie zapoznali się z systemem pracy we Włoszech i mieli możliwość porównania wyposażenia włoskich przedsiębiorstw do polskich realiów. W wolnym czasie poznawali włoską kulturę i zwyczaje. Podczas wycieczek po Bolonii, do Florencji, Wenecji i Padwy mieli możliwość obejrzenia i zwiedzenia ciekawych miejsc znanych w całym świecie i tak chętnie odwiedzanych przez turystów z każdego zakątka globu.

Na praktyki wyjechało 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik mechatronik, technik logistyk, technik ekonomista, technik budownictwa i technik pojazdów samochodowych, w sumie 12 dziewcząt i 18 chłopców pod opieką nauczycieli: Joanny Borówki – nauczycielka języka angielskiego i Ryszarda Czyża – nauczyciel przedmiotów branży samochodowej.

Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Loading Flash movie...


Fotorelacja dostępna TUTAJ
Rozszerzona zawartość newsa